ابجاره
ابجاره
راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان

راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان

با شروع فصل گرما مواجه با مشکلات قطعی برق مجددا شروع خواهد شد. دلیل قطعی های مکرر برق در فصل تابستان رشد روزافزون جمعیت و مصرف بالای برق شهر می باشد که این امر می تواند در آینده افزایش یابد. بسیاری از شرکت ها و کارخانه جات و یا ساختمان ها و فروشگاه های در طول روز نیاز مداوم به برق خواهند داشت و قطع شدن برق برای آن ها می تواند یک فاجعه بزرگ باشد.

تا به امروز مسئولین نتوانسته اند راهکاری برای قطعی برق ارائه دهند از این رو خود ما می بایست دنبال چاره ای برای این مشکل باشیم. وجود یک دستگاه موتور برق می تواند در ساعاتی که برق شهری قطع می باشد نیاز ما را برطرف کند.

موتور برق ها در انواع مختلفی تولید می شوند که تصمیم به خرید برای هر یک از آن ها کاری زمان بر است و نیاز به دانش فنی دارد. هدف نوشتن مقاله راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان کمک به همشهریان عزیز برای تهیه یک موتور برق مناسب می باشد.

 

بهترین موتوربرق برای مصارف خانگی

موتور برق خانگی، به گروهی از دستگاه های مولد برق گفته می شود که معمولا بی صدا بوده، کیفیت بالا، ابعاد جمع و جو و رنج توان مناسب برای مصارف خانگی را داشته باشد.

این نوع از موتور برق ها توانایی کارکرد تا 8 ساعت را داشته و می توان از آن ها برای  تامین برق پمپ آب، کفکش و پمپ شناور و برای مصارف آبیاری استفاده کرد. همچنین از موتور برق خانگی برای تامین برق روشنایی منازل، برق کولر گازی، اسپرسو ساز، لباسشویی و یخچال، تلویزیون و سایر لوازم خانگی برقی استفاده می شود. این نوع از موتور برق ها معمولا دارای توان توان بین ۳ الی ۸ کیلووات هستند و برق تک فاز تولید می کنند.

 

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب و خرید موتور برق، توجه به عدم افت ولتاژ در کارکرد طولانی مدت دستگاه می باشد. برخی از موتور برق ها پس از دو الی سه ساعت کارکرد، میزان افت ۱ کیلووات را تجربه می کنند. این درحالی است که اگر از یک موتور رده بالا نسبت به ژنراتور استفاده شود، در کارکرد چندین ساعته، افت ولتاژ به صورت جزئی در حد چند وات خواهد بود. این افت می تواند به دستگاه های برقی داخل منزل آسیب بزند از این رو بهتر است مدل موتور برق خود را به خوبی برسی کنید.

 

تیم آبجاره با تشکل ار متخصصین فنی در این زمینه به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید یک موتور برق با کیفیت و عملکرد بالا تهیه کنید. شما به راحتی می توانید با اعتماد به این تیم یک خرید موفق داشته باشید.

 

 

راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان

 

 

بهترین موتوربرق صنعتی

نوع دیگر موتور برق، موتوربرق های صنعتی می باشد که نه تنها از نظر توان بلکه از نظر سایز هم بسیار بزرگتر از موتور برق های خانگی می باشند. از این موتور برق ها برای تامین برق مصارف صنعتی، کارخانجات، کارگاه ها و غیره استفاده می شود.

معمولا دستگاهی که برای تامین برق موتور برق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ توان ۷ کیلووات به بالا دارند. همچنین برای توان های بالاتر از ۲۰ کیلووات، استفاده از دیزل ژنراتور مناسب تر است.

در بیمارستان ها، بانک ها و مناطقی که قطعی برق حتی در کوتاه ترین مدت زمان نیز اثرات مخرب و جبران ناپذیری می تواند برجای بگذارد، خرید موتور برق یکی از واجبات است. داشتن هر دستگاهی که نسبت به قطعی برق حساسبوده و قطع و وصلی برق ممکن است باعث سوختن آن شود، بهتر است علاوه بر محافظ، از طریق موتور برق نیز الکتریسیته خو را تامین کند.

 

 

راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان
راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان

 

 

بهترین موتور برق قابل حمل

معمولا افرادی که اهل سفر می باشند و به سفر های طبیعت گردی می روند برای تامین برق مورد نیاز خوددجهت روشنایی و یا شارژ کردن دستگاه های شارژی خود مانند تلفن همراه نیاز به یک موتور برق خواهند داشت. معمولا موتور برق هایی که برای این کارکرد مورد استفاده قرار می گیرند دارای سایز کوچکی بوده و به راحتی قابل حمل می باشند.

این نوع موتور برق ها دارای وات های مختلفی می باشند که معمولا برای تامین روشنایی چند لامپ کوچک در کمپ های تفریحی توان هایی بین ۸۰۰ وات الی ۲ کیلووات کفایت می کند.

 

راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان

 

 

هر موتور برق چقد برق تولید می کند؟

معمولا موتور برق ها دارای دو توان می باشند که به آن ها توان اظطراری و توان نامی گفته می شود. توان نامی عددی بزرگتری می باشد و توان اظطراری یا واقعی دستگاه عدد کوچکتری می باشد. درواقع توان اظطراری بیشترین میزان برق تولیدی موتور برق است که تنها در چند دقیقه ی ابتدایی روشن شدن دستگاه ایجاد می شود. به این معنی که در لحظات ابتدایی کارکرد دستگاه، شاهد حداکثر میزان برق هستیم.

ولی یکی از نکات مهم هنگام خرید موتوربرق میزان کاردهی آن می باشد. اگر بخواهیم به یک فرد که تخصص کمی هم دارد توضیح دهیم یک موتور برق 7 کیلو واتی چقدر برق تولید می کند نمی توانیم از اعداد و ارقام زیادی استفاده کنیم در نتیجه می توانیم آن را همراه با یک مثال ساده توضیح دهیم.

به طور استاندارد یک موتور برق ۷ کیلوواتی حدود ۷۰۰۰ وات برق تولید می کند. درصورتی که موتور برق تک فاز باشد، با ضرب کردن وات مورد نظر در عدد ۴.۵۴ یا ۴.۸ مقدار تقریبی ولتاژ بدست می آید. برای موتور برق سه فاز نیز توان برحسب کیلووات را در عدد ۱.۴۴ یا ۱.۸ ضرب کرده و آمپراژ بدست می آید.

بدست آوردن این اعداد کار دشوایر می باشد در نتیجه ما جهت رفاه حال همشهریان خود راهنمای خرید بهترین موتوربرق در اصفهان را با ذکر مثالی ساده برای میزان کارکرد هم موتور برق توضیح داده ایم. در ادامه میزان برق تولیدی موتور برق 1 ا 7 کیلو وان با مثال هایی ساده بیان شده است.

 

  • میزان برق تولیدی موتور برق ۱ کیلوواتی: روشن کردن ۱۰ لامپ ۱۰۰ وات
  • میزان برق تولیدی موتور برق ۲ کیلوواتی: روشن کردن ۱۰ لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال و تلویزیون
  • میزان برق تولیدی موتور برق ۳ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون و اتو
  • میزان برق تولیدی موتور برق ۴ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون، پلوپز،کامپیوتر یا لپ تاپ
  • میزان برق تولیدی موتور برق ۷ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون، پلوپز،کامپیوتر یا لپ تاپ به همراه کولر گازی

 

آبجاره این امکان را برای همشهریان خود فراهم کرده که نه تنها بتوانند یک موتور برق ایده آل خریداری کنند بلکه بتوانند به راحتی دستگاه مورد نیاز خود را به صورت امانت نیز استفاده کنند. شما می توانید در صورت نیاز دستگاه مورد نظر خود را از طریق تماس با تیم پشتیبانی آبجاره کرایه کنید. تیم آبجاره در کل علاوه بر فروش تجیهزات مختلفی مانند موتور برق در زمینه کرایه دادن این دستگاه ها نیز فعالیت دارد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *