ابجاره

انواع هیلتی و کاربرد هر کدام

وبلاگ

۱۲ شهریور ۱۴۰۲ 51 بازدید
ابجاره
انواع هیلتی و کاربرد هر کدام

انواع هیلتی و کاربرد هر کدام

اگر شما کمی با صنعت ساخت و ساز آشنایی داشته باشید حتما کلمه هیلتی به گوشتان خورده است. هیلتی یکی از دستگاه های تخریب می باشد که انواع هیلتی و کاربرد هر کدام با توجه به استفاده ای که دارد متفاوت می باشد.

از این دستگاه با توجه به ابعادی که دارد می توان برای تخریب دیوار و یا کندن زمین استفاده کرد. شاید در دید اول انتخاب نوع هیلتی تاثیر زیادی در فعالیتی که انجام می دهید نداشته باشد ولی هرچه دستگاه مورد استفاده شما از قدرت و کیفیت بالاتری برخوردار باشد کار شما راحت تر خواهد بود.

برای راحتی شما مشتریان عزیز در هنگام خرید، هیلتی تیم ابجاره مقاله انواع هیلتی و کاربرد هر کدام را اماده کرده اند تا با صرف تنها چند دقیقه وقت بتوانید به راحتی دستگاه هیلتی مورد نظر خود را انتخاب و آن را خرید یا اجاره کنید.

 

 

دستگاه هیلتی چیست و چه کاربردی دارد؟

برای باید بگوئیم هیلتی در واقع نام یک برند مطرح در طراحی و توسعه ابزار های الکترومکانیکی می باشد که بیشتر در زمینه ابزارآلات ساختنانی فعالیت می کند. این برند با چکش تخریب بسیار قدرتمندی که دارد شناخته شده است و درواقع نام این برند بر روی چکش تخریب خود به جای مانده است.

درواقع هیلتی یا همان چکش تخریب ابزاری است که از آن برای تخریب استفاده می شود. سطوح بسیار سخت، که تخریب آن ها به راحتی و به سرعت قابل انجام نیست، با استفاده از هیلتی، در مدت زمان بسیار کوتاهی تخریب می شوند و با وجود الین دستگاه دیگر نیازی به استفاده از نیروی انسانی زیادی نمی باشد و انرژی و وقت کمتری صرف می شود.

برای مثال برای اصلاح یک ساختمان نیاز به برداشتن دیوار ها، شیارزنی برای کاشی ها و حتی عبور لوله ها بر سطح دیوار های بتنی را دارید. اگر بخواهید برای تخریب های این مدلی از نیروی دست و تنهای چند قلم و چکش استفاده کنید، نه تنها وقت بسیار زیادی صرف می شود بلکه انرژی بسیار زیادی لازم دارد و شما باید چندین روز درگیر تخریب محدوده کوچکی باشید.

 

با توجه به بیان عملکرد این دستگاه می توان گفت چکش تخریب در واقع، یک دستگاه موتوری می باشد که با نیروی برق کار می کند و می تواند ضربه های سنگین و ناگهانی و قدرتمند برای تخریب سازه های بتنی تولید کند. ضربه ها در دستگاه هیلتی از طریق یک مته سر تخت و یا نوک تیز بر قلب سازه ‌های بتنی می نشینند. از این رو می‌ توانید همواره با انواع هیلتی به راحتی اقدام به تخریب های سبک، اصلاح سازه ها، شیار زنی بر سطوح بتنی، نصب درب و پنجره ها، خلق معبر هایی با هدف عبور لوله های آب و گاز و… داشته باشید.

 

 

 

انواع هیلتی و کاربرد هر کدام
 

 

 

انواع هیلتی و کاربرد هر کدام

اگر بخواهیم هیلتی را یک برند در نظر بگیریم باید راجب انواع تجهیزات تولید شده توسط این برند توضیح دهیم ولی اگر منظور شما از هیلتی همان چکش تخریب می باشد با توجه به استاندارد هایی که تمامی برند ها از آن پیروی می کنند می توان آن را به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • چکش تخریبی 6 کیلویی
  • چکش تخریب 10 کیلویی
  • چکش تخریب 30 کیلویی

 

 

    • چکش تخریب۷ کیلویی هیلتی:

وزن در انواع چکش تخریب، مشخصه قدرت تجهیز است. چرا که وزن بالاتر می ‌تواند معرف موتور های قوی تر و در عین حال توان تولید نیرو های بیشتر و قوی تری باشد. از این رو می ‌توان چکش تخریب ۷ کیلویی دستگاه هیلتی را در جمع سبک وزن های این ماجرا قرار داد. دستگاه هیلتی ۷ کیلویی، یک ابزار برقی سبک است که با اهداف تخریب مختصر و سبک مانند تخریب کاشی و سرامیک، انواع دیوار های آجری و بلوکی، برداشتن لایه های گچ و خاک یا ملات دیوار و شیارزنی روی دیوار ها با هدف عبور لوله های تاسیسات استفاده می شود.

 

    • چکش تخریب۱۰ کیلویی هیلتی:

این مدل از انواع هیلتی در جمع میان وزن ها قرار می ‌گیرد. قدرت در این مدل ها به گونه ‌ای است که می ‌توان انتظار تامین تخریب ‌های سبک را در کنار تخریبهای نیمه سنگین داشت. از این رو چکش تخریب ۱۰ کیلویی دستگاه هیلتی، کاملاً مناسب تخریب دیوار های آجری، بلوکی و یا سفالی، تخریب سنگ نما ها، شیارزنی عمیق سطوح بتنی جهت عبور حجم وسیع لوله های تاسیساتی، کندن چاه های خاکی و بتن های غیر مسلح خواهد بود.

 

    • چکش تخریب۳۰ کیلویی هیلتی:

این مدل در انواع هیلتی در فضایی کاملاً سنگین طراحی شده است و در عین حال می تواند قدرت بسیار بالایی را تأمین نماید. البته وزن این دستگاه هیلتی تا اندازه ‌ای است که نمی‌ توان از آن انتظار کار در ارتفاع را داشت و غالباً با هدف تخریب بتن های مانده بر سطوح صاف استفاده می شوند.اهدافی مانند تخریب فونداسیون ها، تخریب آسفالت ها، تخریب سقف های متال با عرشه های فلزی و یا تخریب سقف دال بتنی، کامپوزیت و یا کف سازی های مسلح و غیر مسلح از جمله کارایی های این مدل از دستگاه هیلتی می باشد.

 

 

 

 

انواع هیلتی و کاربرد هر کدام

 

 

 

رعایت حرفه ای در تعمیرات و نگهداری دستگاه هیلتی

وقتی در هنگام خرید هیلتی هستید، کاملاً متوجه قیمت بالای آن خواهید شد. فرقی نمی کند از کدام برند می ‌خواهید چکش تخریب خود را تهیه کنید. در هر صورت شما با یک ابزار بسیار خوش قیمت مواجه هستید. پس این ابزار باید حالا حالا ها برای شما بکند، خراب کند و زیر و رو کند.

اگر چه دستگاه هیلتی از قدرت بسیار بالایی برخوردار است؛ اما این قدرت به خودی خود نمی ‌تواند تخریب های سنگین مورد نظر شما را به انجام رساند. این طور نیست که شما مته قدرتمند دستگاه هیلتی را به هر سمت و سویی بکشانید و انتظار تخریب با راندمان بالا را از آن داشته باشید. کار کردن با راندمان بالا در دستگاه هیلتی یک امر آموزشی است. جدا از تامین امنیت باید به نحوی دستگاه را به کار گیرید که بتواند با حداکثر توان خود عملیات تخریب را به انجام رساند.

دقت در حفاظت از کیف ها و یا صندوق های نگهداری دستگاه هیلتی، استفاده از مته های خوب و باکیفیت، دقت در تناسب سطح کار با قدرت دستگاه هیلتی، عیب یابی سریع، تعریف قطعات به موقع و… از جمله اصول کلی در تعمیرات و نگهداری می باشند.

مثلاً فشار مستقیم بر دستگاه هیلتی می ‌تواند عملکرد بهتری در نوک سنبه داشته باشد. تخریب با دستگاه هیلتی حدالامکان باید به صورت کاملاً مستقیم باشد تا باعث گیر کردن مته در درز های ایجاد شده ی ناشی از تخریب بر سطح بتن نگردد. متوجه باشید که هر گونه جا به جایی ناگهانی قلم دستگاه هیلتی، در اثر اشتباه و یا سر خوردن مستعد شکستن سر مته می باشد. ایجاد فشار یکنواخت و منظم همراه با تامین زاویه اصولی است که می تواند جدا از تامین امنیت برای خود و دستگاه هیلتی، باعث افزایش راندمان دستگاه باشد.

 

 

قیمت خرید و اجاره هیلتی

یکی از پرفروش ترین دستگاه های صنعتی در بین دستگاه های تخریب هیلتی می باشد که با توجه به کارایی بالایی که دارد، بار بسیار زیادی را از دوش انسان ها برداشته است. این دستگاه با توجه به قابلیت های خود از قیمت نسبتا بالایی نیز برخوردار می باشد از این رو شما می توانید به جای خرید این دستگاه آن را از سایت های مختلفی مانند ابجاره که در زمینه اجاره انواع دستگاه های صنعتی فعالیت می کنند خریداری نمائید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *