ابجاره

اجاره انواع لیفتراک برقی

وبلاگ

۱ آبان ۱۴۰۲ 56 بازدید
ابجاره
اجاره انواع لیفتراک برقی

اجاره انواع لیفتراک برقی

یکی از ابزار های جا به جایی کالا لیفتراک می باشد که در انواع مختلف دستی و برقی در بازار وجود دارد. لیفتراک ها به عنوان یک اهرم برای انتقال کالا و اجسام از نقطه ای و به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از نوع دستی لیفتراک بیشتر برای اجسام سبک قابل استفاده است.

انتخاب نوع مناسب لیفتراک می تواند تاثیر بالایی در عملکرد بهتر بخش انبارداری مجموعه شما داشته باشد. لیفتراک ها می توانند برای مجموعه های بزرگ به عنوان ابزار مودر نیاز روزانه در نظر گرفته شوند ولی بسیاری از انیار ها در مدت زمان کوتاهی به این ابزار برای جا به جایی اجسام نیاز دارند و تهیه این ایزار تنها یک هزینه اضافی است.

بهترین راه برای برطرف کردن نیاز این انیار ها، اجاره لیفتراک در مدت زمان مورد نیاز است. با اجاره این ابزار دیگر نیازی به هزینه های سنگین برای خرید آن نداشته می توانید به راحتی لیفتراک مورد نظر خود را در اختیار بگیرید.

 

 

اجاره انواع لیفتراک برقی

 

 

 

در ادامه عملکرد انواع لیفتراک را بررسی می کنیم تا در هنگام اجاره انواع لیفتراک برقی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

 

 

1- جک پالت یا پالت تراک

این نوع لیفتراک یک دسته ساده بوده که با نام جک پالت دستی شناخته می شود. یکی از شایع ترین شیوه ها در جاب ه جایی دستی استفاده از جک پالت می باشد. این نوع لیفتراک در واقع فقط برای جابه جایی به شما کمک می کند و اگر نیاز به ارتفاع دادن به بار دارید باید از دسته بندی های دیگر استفاده کنید.

 

 

 

2- جک پالت موتوری یا برقی

جک پالت های موتوری یا برقی با استفاده از نیروی باتری موجود بر روی آن کار کرده و باعث سرعت در جابه جایی اجسام در انبار می شوند. این نوع از جک پالت های موتوری دارای دو دسته بندی می باشند، در دسته اول در واقع جایگاهی برای اپراتور موجود می باشد که کاربر روی آن ایستاده و در داخل سالن حرکت می کند اما در دسته دوم کاربر به صورت پیاده پشت دستگاه می ایستد و با فرمان کنترل را بر روی دستگاه انجام می دهد.

 

 

 

3- استکرها

استکرها به عنوان لیفتراک های پیاده رو شناخته می شوند که دارای شاخک بوده و به اجسام ارتفاع می دهند که دارای انواع ظرفیت و ارتفاع های مختلف هستند. در نوع استکر دستی و استکر نیمه برقی اپراتور به صورت پیاده با دستگاه کار می کند اما در نوع استکر برقی جایگاهی برای اپراتور در نظر گرفته شده است که بر روی آن ایستاده قرار بگیرد و داخل سالن حرکت کند، معمولا در انبارهای کوچک، برای بارگیری از کامیون، وانت و غیره می توانید ازنوع دستی و نیمه برقی و در انبارهای بزرگ از نوع برقی استفاده کنید. همجنین از استکر به عنوان جایگزین لیفتراک داخل سالن برای بارهای کوچک می توان استفاده کرد

 

 

 

4- لیفتراک با وزنه تعادل

لیفتراک های وزنه تعادل معروف ترین و متداول ترین نوع در بین لیفتراک ها می باشد که اپراتور در دستگاه می نشیند و در پشت لیفتراک وزنه تعادلی برای برقراری تعادل دستگاه قرار دارد و با چنگال ها در جلو دستگاه اپراتور می تواند بار را جابه جا کند. لیفتراک های وزنه تعادل با سوخت های مختلفی می تواند تغذیه شود از قبیل گازوئیل،بنزین،گاز مایع،نیروی برق و غیره که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. لیفتراک های این دسته در دو نوع چهار چرخ و سه چرخ می باشد که در سه چرخ،دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب برای مانور پذیری بیشتر موجود می باشد و بیشتر استفاده از لیفتراک چهار چرخ متداول می باشد.

 

5-ریچتراک

این نوع لیفتراک در واقع برای کار درداخل انبار و یا بیرون با سطوح صاف طراحی شده است. این نوع لیفتراک به ارتفاع بالایی می تواند دسترسی داشته باشد که نامش هم به این دلیل گذاشته شده است و ارتفاع دستگاه به سازنده لیفتراک بستگی دارد. ظرفیت این نوع بین 1 تا 2/5 تن بوده و ریچتراک بالاتر از این ظرفیت خیلی کمیاب است و این به دلیل فضای باری محدود است چون لیفتراک های قوی تر باید بزرگ تر باشند ودر این صورت در راهروهای باریک نمی توان از آن ها بهره برد.

 

 

 

راهنمای اجاره لیفتراک

امروزه مجموعه های زیادی در زمینه اجاره انواع ابزار های صنعتی فعالیت می کنند که در بین این مجموعه ها ابجاره با داشتن سایت و اپ فعال امکان اجاره انواع لیفتراک برقی را در کنار دیگر ابزار های صنعتی برای شما فراهم کرده و شما می توانید تنها با یک تماس ساده و یا حتی از طریق سایت، ابزار مورد نیاز خود را اجاره کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *